• Szukasz projektu?


Wynajem magazynów

2019-02-24

źródła artykułu:

Rozpoczynając działalność lub rozwijając własną firmę, możesz potrzebować znacznie większej przestrzeni do produkcji lub przechowywania produktów i zapasów. W takim przypadku może się okazać, że potrzebujesz przestrzeni przemysłowej lub magazynowej. Najlepszym sposobem na odpowiednie ulokowanie towarów jest wynajem magazynów.

magazyn

Internetowe bazy danych nieruchomości ułatwiają rozpoczęcie poszukiwań obszaru magazynowego w zaciszu własnego domu lub biura. Po zawężeniu rodzaju nieruchomości odpowiedniej dla firmy można korzystać z internetowych baz danych w celu porównywania właściwości spełniających określone kryteria.

Po rozpoczęciu wyszukiwania musisz przeanalizować:

- Twój miesięczny budżet na wynajem magazynów.

- Ile potrzebujesz miejsca?

- Jakiej lokalizacji szukasz - czy chcesz być blisko klientów, partnerów, dostawców lub poszczególnych rodzajów transportu?

- Jakie funkcje musi spełniać - na przykład biura na miejscu, duże zasilacze, wzmocniona podłoga lub konkretna wysokość sufitu?

Po wyszukiwaniu w Internecie w celu zidentyfikowania swoich potrzeb i zapoznania się z rynkiem użyj listy kryteriów, aby połączyć się z lokalnym specjalistą od nieruchomości komercyjnych. Prowizje są zwykle płacone przez właściciela lub właściciela na rynku wynajmu powierzchni komercyjnych, więc wiedz, że ten krok nie powinien Cię kosztować.

Następnym krokiem jest umówienie się na osobiste odwiedzenie nieruchomości. Magazyn może wyglądać idealnie online, ale dopiero po dokładnym przejściu każdej z nieruchomości będziesz mógł ocenić, czy spełnia on Twoje wszystkie potrzeby. Należy również dokładnie opisać swoje wymagania agentowi nieruchomości, który może być w stanie wydać zalecenia dotyczące nieruchomości lub wskazać potencjalne problemy. Twój agent nieruchomości będzie również świadomy wszelkich problemów związanych z zagospodarowaniem terenu. Wbrew pozorom wynajem magazynów to nie prosta sprawa i wymaga zapoznania się z odpowiednimi wymogami. Na przykład, procesy produkcyjne wykorzystujące pewne chemikalia lub materiały niebezpieczne mogą być zabronione w niektórych obszarach.

Powinieneś również zapytać swojego agenta nieruchomości o szczegóły dotyczące nieruchomości, takie jak:

  • Czy ma energooszczędne oświetlenie, które może zaoszczędzić sporo pieniędzy?
  • Jakie rodzaje systemów przeciwpożarowych są zainstalowane (tryskacze itp.)?
  • Ile jest dostępnych miejsc parkingowych?
  • Czy istnieje wystarczająca odprawa dla ciężarówek dostawczych?
  • Czy przestrzeń może być modyfikowana, aby pasowała do twoich potrzeb (np. oddzielenie sekcji, aby działała jako przestrzeń biurowa)?


KOMENTARZE:

© pcb-plecewice.pl - 2021r.