• Szukasz projektu?


Czy warto budować domy kanadyjskie?

2019-02-12

źródła artykułu:

Domy kanadyjskie z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, czy Niemczech, ale także w naszym kraju.

Tego typu budynek budowany jest na drewnianym korpusie z wykorzystaniem płyt warstwowych pokrytych wykończeniem z włókna drzewnego. Izolacja to wełna podstawowa. Wewnętrzna strona izolacji pokryta jest płytą gipsowo-kartonową, z płytami OSB na przedniej stronie, której powierzchnię zdobi tynk elewacyjny.

margin:20px auto;display:block;

Domy kanadyjskie można łatwo zaprojektować i wykonać w standardzie energooszczędnym. Obecnie jest to jedna z najszybszych technologii budowlanych. Budowa szkieletu domu zajmuje zaledwie kilka tygodni. Ponadto kanadyjskie domy są ciepłe, zdrowe, tanie i ekonomiczne w eksploatacji.

Wszystkie te domy są przyjazne dla środowiska i spełniają najwyższe standardy jakości i efektywności energetycznej. Do budowy wykorzystywane są tylko sprawdzone, przyjazne dla środowiska materiały wyprodukowane przez certyfikowane firmy.

Cechy domów budowanych na podstawie technologii kanadyjskie:

Efektywność energetyczna

Ściana domu wypełniona jest wełną mineralną. W rezultacie izolacja termiczna takiego domu wynosi min. 20 cm. Istnieje możliwość ocieplenia domu i wykorzystania do 30 cm izolacji w ścianach zewnętrznych. Dla porównania dom murowany jest ocieplony styropianem o grubości 10-12 cm.

Łatwa regulacja temperatury pokojowej

Budynek szkieletowy jest ogrzewany tylko powietrzem, nie mają bezwładności cieplnej. W praktyce oznacza to, że domy kanadyjskie słodzone do 10 stopni ogrzewa się w ciągu 2 godzin do 21 stopni. Dla porównania dom z cegły osiąga temperaturę po 48 godzinach, musi najpierw nagrzać schłodzoną ścianę, a następnie wnętrze budynku.

Tempo wykończenia domu

Wykończenie nie stanowi problemu nawet przy braku docelowego systemu ogrzewania (grzejniki są montowane na końcu), ponieważ podczas prac wykończeniowych wystarczy ogrzać zwykłymi nagrzewnicami elektrycznymi lub olejowymi (dom nagrzewa się bardzo szybko).

Zdrowie

Nawet zapach drewna podczas budowy sprawia, że człowiek zapamiętuje go na dłużej. Mimo że zazwyczaj pokrywane jest drewno gipsem, to nie przeszkadza to w budowaniu unikalnego mikroklimatu, odczuwalnego dla przyszłych domowników.

Prawie wszystkie materiały użyte w tych domach to drewno naturalne, gips, wełna mineralna (z bazaltu z recyklingu) lub specjalna płyta wiórowa strukturalna. Jest to 95% objętości materiału budowlanego. Drewno ma zdolność do samoregulacji wilgotności, dzięki czemu tworzy swój własny mikroklimat.

Trwała konstrukcja

Dobrze zbudowane domy kanadyjskie są bardzo trwałe. Dlatego też, jeśli dom został prawidłowo wybudowany, nie musisz mieć obaw, czy przetrwa.KOMENTARZE:

© pcb-plecewice.pl - 2021r.