• Szukasz projektu?


Jak wybrać drzwi wejściowe?

2019-02-03

Wybór odpowiednich drzwi wejściowych jest ważny dla bezpieczeństwa całego domu. Poza tym to one oddają styl dominujący wewnątrz oraz wiele mówią o domownikach.

drzw do domu

Drzwi wejściowe muszą być odporne na wiatr, deszcz i słońce, powinny chronić przed potencjalnymi intruzami i nadal wyglądać estetycznie. Starsze drzwi wykonane są głównie z drewna lub okleiny, która może się odkształcać, pękać i rozwarstwiać. Jednak nawet metalowe drzwi mogą ulec uszkodzeniu w wyniku działania czynników atmosferycznych.

Istnieje wiele opcji dostępnych w dzisiejszych materiałach i konstrukcji, w tym z panelami szklanymi, a także elementami dekoracyjnymi. Dzisiejsze najlepsze tworzywa, z których produkuje się drzwi to metal i włókno szklane. Ich cena jest również często niższa niż w przypadku starszych modeli.

Czasami wymiana drzwi wymaga po prostu zamontowania nowych we wcześnie utworzonym otworze. Czasami zdarza się, że chcemy przenieść wejście naszego domu na inną stronę, wtedy wbudowanie nowych drzwi będzie wymagało nakładu pracy oraz przeprojektowania otworu.

Większość nowych drzwi uważa się za "podwieszane", co oznacza, że drzwi są już zamontowane na zawiasach w nowej ramie. Może to być idealne rozwiązanie w przypadku, gdy stara ościeżnica jest zgniła lub w inny sposób uszkodzona, lub gdy chcesz poszerzyć otwór. Jeśli planujesz tylko wymianę samych drzwi, należy dokładnie zmierzyć i poinformować o tym specjalistów ze sklepu.

Kiedy już masz praktyczne szczegóły przeanalizowane (ramy, rozmiary itp.), możesz określić swoje preferencje. Wybór poziomu bezpieczeństwa, stylu, okien i innych elementów pomoże określić materiał, z którego wykonane są drzwi, styl paneli drzwiowych i pełnego wejścia, a także opcje dla takich elementów jak okna i drzwi sztormowe.

Większość drzwi wykonana jest z jednego dominującego materiału, z innymi materiałami potencjalnie wykorzystywanymi w ościeżnicach, wnętrzach i światłach bocznych (np. drzwi stalowe mogą mieć ramę drewnianą). Główny materiał - widoczna powierzchnia drzwi - będzie miał największy wpływ na wygląd, bezpieczeństwo, trwałość i cenę.

Drzwi drewniane są tradycyjnie najczęściej spotykane i oferują wiele stylów i typów. Drzwi drewniane mogą mieć piękne, naturalne wykończenia. Ponadto są mocne i stylowe. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu dąb, wiśnie, orzech włoski, mahoń, klon, jodłę i sosnę.

Zaletą obecnie produkowanych drzwi jest mniej wypaczeń od rozszerzania i kurczenia się drewna, i ogólnie niższe koszty niż w przypadku drewna litego. Mogą być bejcowane lub malowane i pozwalają na bardziej szczegółowe rzeźbienia i wypukłości.

Drzwi stalowe są na ogół bardziej bezpieczne i trwałe, i dają więcej możliwości dekoracyjnych, co do szklanych akcentów. Większość wgnieceń lub drobnych uszkodzeń można łatwo naprawić. Drzwi stalowe są również niedrogie, w zależności od dodatkowych opcji, takich jak m.in. światła boczne. Drzwi stalowe mają zazwyczaj wewnętrzną ramę drewnianą lub stalową, w zależności od gatunku. Drzwi z włókna szklanego - kompozytowe są bardzo trwałe i praktycznie bezobsługowe, co jest dobrym rozwiązaniem dla środowisk, które są ekstremalne lub wilgotne warunki. Można je stylizować na drewnopodobne, a nawet bejcować. Na ogół zawierają one drewniane ramy, w które wtryskiwana jest izolacja i są zaskakująco przystępne cenowo.KOMENTARZE:

© pcb-plecewice.pl - 2021r.