• Szukasz projektu?


Jak wybrać piec CO na pellet?

2019-03-02

Jak przy każdym innym urządzeniu grzewczym, wybór odpowiedniego pieca centralnego ogrzewania na pelet do domu wymaga rozważenia pewnych kwestii. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pieca c.o. na pelet, a każdy z nich jest kluczowy dla bezpiecznego i efektywnego działania ogrzewania. Ten przewodnik dla kupujących piece CO na pelet zawiera cenne rady, które pomogą Ci wybrać idealny produkt do ogrzewania Twojego domu.

piec

Przede wszystkim, dlaczego warto rozważyć ogrzewanie domu piecem na pelet? Być może szukasz możliwości obniżenia rocznych rachunków za ogrzewanie domu. Piece c.o. na pelet stają się popularnym wyborem wśród właścicieli domów ze względu na rosnące koszty innych paliw. Może masz zwierzęta domowe lub małe dzieci i nie masz miejsca w domu, aby zabezpieczyć piec opalany drewnem przed ich dotykiem? Bez obaw, w większości przypadków piece CO na pelet pozostają stosunkowo chłodne w dotyku na zewnątrz, co czyni je bezpiecznym wyborem dla właścicieli domów ze zwierzętami i dziećmi.

Ponadto coraz więcej osób zaczyna być świadomych zanieczyszczeń, które uwalniają się z niektórych urządzeń grzewczych do środowiska i powietrza. Piec c.o. na pelet wykorzystuje skondensowane pelety drzewne, które spalają się bardzo efektywnie i zawierają niewiele wilgoci, dzięki czemu do powietrza uwalniane są mniej szkodliwe gazy. Ci, którzy są świadomi wpływu urządzeń grzewczych na środowisko naturalne, docenią również fakt, że pelety drzewne są wytwarzane z produktów ubocznych pochodzących z recyklingu i żadne drzewa nie są ścinane po prostu do ich produkcji.

Piece c.o. na pelet są popularną alternatywą dla pieców opalanych drewnem przez wygodę użytkowania oraz przyjazny wpływ na środowisko. Jednak są również inne powody, dla których warto zdecydować na ich zakup. Przed wybraniem pieca centralnego ogrzewania na pelet trzeba będzie przejść się przez dom i zrobić kilka notatek na temat układu i budowy domu. Te notatki, wraz z kilkoma innymi rzeczami, będą kluczowymi elementami i decydującymi czynnikami, na których podstawie wybierzesz piec. Przed zakupem zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Izolacja

- Dobra izolacja domu powinna być brana pod uwagę przy wyborze pieca c.o. na pelet do ogrzewania domu. Jest tak dlatego, że dom, który jest słabo zaizolowany, będzie potrzebował mocniejszego pieca na pelet, aby nadrobić brak izolacji. Jeśli Twój dom jest dobrze zaizolowany, nie będziesz potrzebował tak wydajnego pieca centralnego ogrzewania.

Okna

- Zwróć uwagę na ilość okien, które masz w domu. Jeśli w Twoim domu jest dużo okien lub okien w złym stanie, jest to kolejny decydujący czynnik, który będzie wymagał zwiększenia zakresu działania pieca CO na pelet.

Wysokość stropu

- Domy z wysokimi sufitami będą wymagały mocniejszego pieca na pelet. Dzieje się tak dlatego, że gorące powietrze unosi się w górę, a ciepło może gromadzić się nad pomieszczeniem mieszkalnym i zostać uwięzione tam, gdzie jest mało użyteczne. Problem ten można rozwiązać instalując wentylatory wraz z piecem na pelet, aby wcisnąć ciepłe powietrze z powrotem do pomieszczenia mieszkalnego, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

Klimat i położenie geograficzne

- Kolejnym i ostatnim czynnikiem decydującym o wyborze pieca CO na pelet jest położenie geograficzne i klimat, w którym mieszkasz. Właściciel domu, który mieszka w klimacie ciepłym, gdzie być może dwa miesiące poza rokiem osiągają niskie temperatury, nie będzie potrzebował tak potężnego pieca na pelet, jak właściciel domu, który mieszka na obszarze o zimowym klimacie.KOMENTARZE:

© pcb-plecewice.pl - 2021r.