• Szukasz projektu?


Zewnętrzne schody spiralne

2019-01-31

Większość ludzi, gdyby miała wybierać pomiędzy projektowaniem wnętrza swojego domu, a jego otoczenia lub elewacji, z pewnością skupiłaby się na wnętrzach - to przecież tam spędziliby większość swojego czasu. Na szczęście nie musimy wybierać. Atrakcyjne przestrzenie zewnętrzne stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów, a schody spiralne na zewnątrz są jednym ze sposobów, aby ożywić przestrzeń dookoła domu.

schody spiralne

Prawdopodobnie najbardziej powszechnym zastosowaniem schodów spiralnych na zewnątrz jest wykorzystywanie ich na wielopoziomowych pokładach i balkonach podwórzowych. W takich przypadkach schody mogą stanowić ciekawy element wizualny w Twojej przestrzeni zewnętrznej.

Spiralne klatki schodowe z przodu domu mogą dodać nie tylko oryginalności, lecz także elegancji, a nawet zwiększyć atrakcyjność domu.

Oczywiście nie ma też powodu, dla którego nie można pomyśleć o zamontowaniu ich poza domem. A może spiralne schody na zjeżdżalnię do basenu? A może dla najfajniejszego domku na drzewie w okolicy? Możliwości jest wiele.

Dlaczego warto wybrać schody zewnętrzne spiralne?

Ludzie wybierają schody spiralne zewnętrzne z wielu tych samych powodów, dla których wybierają schody spiralne wewnętrzne. Jedną z największych zalet tego projektu jest niewiarygodnie mała ilość miejsca, jaką zajmują. Pozostawiają więcej miejsca na spotkania towarzyskie, grillowanie, czy powieszenie hamaka, gdzie mógłbyś w ciepły dzień wypocząć i cieszyć się dobrą książką lub zimnym napojem.

Innym powodem, dla którego właściciele domów wybierają spiralne schody na zewnątrz domu, jest to, że są one stosunkowo proste w montażu i instalacji - nie wspominając już o niskiej cenie. Zewnętrzne spiralne zestawy schodów można szybko zamówić i bezpośrednio dostarczyć do domu. Możesz zlecić ich montaż i instalację przez profesjonalistę - lub jeśli jesteś majsterkowiczem, możesz zrobić to sam.

Ostatnim powodem, dlaczego wiele osób wybiera schody spiralne, to sposób, w jaki wyglądają. Te schody mogą być wizualnie oszałamiającym elementem każdej przestrzeni zewnętrznej, czy wewnętrznej domu. Poza tym są bez wątpienia oryginalne i nietuzinkowe.

Wybór spiralnych schodów

W większości przypadków zaleca się wybór schodów ze stali ocynkowanej lub aluminiowych do zastosowań zewnętrznych. Oba te materiały są w stanie wytrzymać oddziałanie warunków atmosferycznych i są praktycznie bezobsługowe. Każdy z tych materiałów może zostać również pomalowany na wybrany przez Ciebie kolor. Ponadto możesz dostosować rozmiar i wysokość stopni, a także styl balustrad lub poręczy.KOMENTARZE:

© pcb-plecewice.pl - 2022r.