• Szukasz projektu?


Zalety szafy wnękowej

2019-02-27

Zakup doskonałej szafy może być zniechęcającym zadaniem, ponieważ większość wolnostojących szaf ma tendencję do albo niewłaściwego dopasowania do Twojego pokoju, albo braku wystarczającej ilości miejsca na wszystkie Twoje ubrania, buty, biżuterię i akcesoria. Prostym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zlecenie wykonania szafy wnękowej na wymiar.

szafa wnękowa

Oto kilka zalet wyboru własnej spersonalizowanej szafy:

W przeciwieństwie do szaf wolnostojących, szafy wnękowe na wymiar mogą być wbudowane w każdy rodzaj przestrzeni. Inteligentne rozwiązania radzą sobie z niewygodnymi przestrzeniami, szafy wnękowe można nawet dostosować do narożników w kształcie litery L lub zaprojektować wokół okien, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w Twoim pokoju. W ten sposób można wykorzystać wszelkie wnęki, które zazwyczaj pozostają poza zasięgiem i zintegrować garderobę z istniejącym układem pomieszczeń.

We wbudowanych szafach najlepszą rzeczą jest to, że uczestniczysz w procesie projektowania. Możesz zaprojektować szafę, która jest zsynchronizowana z resztą wystroju pod względem wykończenia i stylu. Możesz również wybrać materiały na garderobę w zależności od charakteru Twoich wnętrz. Możesz zdecydować się na eleganckie wykończenia akrylowe z uchwytami ze stali nierdzewnej, aby dopasować je do współczesnych aranżacji. Do wnętrz tradycyjnych lub rustykalnych wybierz drewno orzechowe, lub dowolny inny rodzaj drewna z odzysku.

Kolejną zaletą szafy wnękowej na wymiar jest swoboda dostosowania konfiguracji wewnętrznej i dostosowania akcesoriów do własnych potrzeb. Na przykład, jeśli Twoja kolekcja odzieży składa się głównie z sukienek, Twoja szafa może być zaprojektowana z większą ilością miejsca na wieszaki. Jeśli dzielisz przestrzeń z małżonkiem, możesz zaprojektować każdą część garderoby tak, aby, jak najlepiej odpowiadała Twoim indywidualnym potrzebom. Możesz również tak ustawić wysokość półek wewnętrznych, aby były one łatwo dostępne.

Oświetlenie jest jednym z czynników, który jest często pomijany przy projektowaniu szaf. W szafach wolnostojących często trzeba polegać na zewnętrznych źródłach światła, szczególnie w przypadku pochmurnych dni. Szafy wnękowe mogą być jednak projektowane ze wbudowanymi oprawami oświetleniowymi. Wybierz reflektory punktowe na górze szafy i paski LED do półek wewnętrznych. Ułatwi to odnalezienie ubrań w głębokich szufladach i półkach, oszczędzając czas i energię.

Kiedy idziesz do sklepu po wolnostojącą szafę, istnieje kilka problemów, które stoi przed tobą. Czy wysokość wolnostojącej szafy zmieści się pod sufitem? Czy będzie zajmować zbyt dużo miejsca w Twojej sypialni? Natomiast szafy wnękowe robione na wymiar dostosowywane są do wysokości i rozmiarów dostępnej przestrzeni.KOMENTARZE:

© pcb-plecewice.pl - 2021r.