• Szukasz projektu?


Dlaczego małe domy poprawiają jakość życia?

2019-12-02

Tradycyjne marzenie o dużym i przestronnym domu może stać się przeszłością. Obecnie mniejsze domy stają się coraz bardziej popularne, ponieważ coraz więcej ludzi zaczyna doceniać korzyści, wynikające z ich budowy lub zakupu. Poniżej przedstawiono konkretne powody, dla których warto zamieszkać na mniejszej przestrzeni.

Zasoby

mały dom

Mniejsze domy wymagają mniejszych zasobów do budowy i utrzymania. Oznacza to nie tylko, że są one po prostu tańsze w zakupie, czy wynajęciu, ale także powodują znacznie mniejsze szkody dla środowiska. Dla każdego zainteresowanego budową własnego domu istotna informacja: potrzeba mniejszej ilości zasobów i materiałów do postawienia niewielkich rozmiarów budynku, a co za tym idzie, mniejszego budżetu.

Energia

Mniejsze domy wymagają mniej ogrzewania i chłodzenia, co może drastycznie zmniejszyć zużycie energii. Ponadto przy niewielkiej ilości miejsca będziesz potrzebował mniej "rzeczy", aby je wypełnić. Oznacza to mniej przedmiotów, takich jak meble, artykuły i urządzenia elektryczne. Ten zredukowany poziom zużycia energii jest nie tylko korzystny dla środowiska, ale także dla właścicieli, którzy mogą pożegnać się z wysokimi opłatami za media. To świetny sposób na zaoszczędzenie większej kwoty pieniędzy.

Spędzanie czasu na zewnątrz

Coraz częściej spotkać można małe domy, które stoją na ogromnej działce. Powierzchnia ogrodowa jest bowiem dla wielu dużo ważniejsza niż dodatkowe metry domu. Dlaczego? Ponieważ przy mniejszej ilości miejsca w domu, prawdopodobnie są bardziej skłonni do spędzania czasu na zewnątrz. Mogą mieć własny ogródek, uprawiać w nim warzywa, kwiaty i zioła, a także ogólnie być bardziej aktywnym.

Lokalizacja

Uwierz lub nie, lokalizacja Twojego małego domu może być korzystna również dla środowiska. Mniejsze domy są zazwyczaj bliżej centrum miasta, a większe domy znajdują się z reguły na przedmieściach. Bycie bliżej centrum miasta oznacza, że możesz pokonywać trasy do sklepów, pracy lub szkoły spacerując, jeżdżąc rowerem, bądź na rolkach. Eliminuje to lub przynajmniej zmniejsza, potrzebę podróżowania samochodem i zwiększa możliwości poruszania się pieszo. Zredukowanie wydatków na transport i paliwo jest bardzo pomocne dla środowiska.

Wielu ludzi marzy o posiadaniu dużego domu, ale nie daj się zwieść wielkością. Większy nie zawsze jest lepszy, a życie w małym domu przynosi tyle samo korzyści, co życie w przestronnym mieszkaniu. Poza tym minimalizm jest teraz w modzie, a wybór mniejszego domu może być doskonałym krokiem w tym kierunku. Pamiętaj również, że małe domy mogą wprowadzać duże zmiany.KOMENTARZE:

© pcb-plecewice.pl - 2022r.